Lek Piotr Kania

Specjalista urolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Lublinie).

W 2009 roku, na podstawie zdanego europejskiego egzaminu z urologii EBU, uzyskałem tytuł specjalisty urologa oraz europejski tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU).

Wiedzę i doświadczenie operacyjne zdobywałem na licznych stażach i kursach, w tym staże kliniczne w ramach stypendium Niemieckiego Towarzystwa Urolgicznego (DGU – Deutsche Gesellschaft fur Urologie) w Klinikach Urologii Charite w Berlinie oraz w Klinice am Urban, Vivantes, Berlin – szkolenia te pozwoliły mi poznać nowe zaawansowane metody laparoskopowe w urologii i uroonkologii, procedury uroginekologiczne jak i operacje z użyciem robotycznego systemu wspierającego operatora – robota daVinci (Intuitive). Obecnie pracuję na stanowisku Zastępcy Ordynatora Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej i Kierownika Pracowni Endoskopii Urologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach gdzie z powodzeniem od wielu lat wprowadzam nowoczesne metody operacji laparoskopowych w tym laparoskopię trójwymiarową wspomaganą przez robotyczne ramię sterujące kamerą, nowoczesną małoinwazyjną metodę leczenia kamicy moczowej – ureterorenoskopię giętką – RIRS, diagnostykę fotodynamiczną raka pęcherza moczowego(PDD), leczenie zaburzeń czynnościowych układu moczowego i nietrzymania moczu również z zastosowaniem toksyny botulinowej (BOTOX) i wiele innych.

Organizuję i prowadzę „Uro-onkologiczne warsztaty laparoskopowe 3D, z wykorzystaniem robotycznego pozycjonera kamery” www.warsztatylaparoskopowe-siedlce.pl, dla adeptów laparoskopii urologicznej z całej Polski.

W centrum mojego zainteresowania jest diagnostyka i małoinwazyjne, laparoskopowe leczenie nowotworowych chorób prostaty, nerek i pęcherza, laparoskopowe operacje rekonstrukcyjne w przypadku zwężenia moczowodu, pełen zakres endoskopowych operacji z powodu kamicy moczowej, łagodnego rozrostu stercza, prowadzę diagnostykę czynnościową układu moczowego – badania urodynamiczne oraz diagnostykę ultrasonograficzną układu moczowo-płciowego – posiadam certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w urologii.