Ozonoterapia- pomoc dla spragnionej skóry

Powrót

Ozonoterapia

pomoc dla spragnionej skóry

Blisko ponad 2/3 kobiet zmaga się z chorobami skóry. Trądzik, atopowe zapalenie skóry, łupież, łuszczyca- to tylko najczęściej spotykane problemy wśród młodych ludzi. Wiele osób bagatelizuje dolegliwości a z wizyty u specjalisty prawdopodobnie skorzysta wtedy jeśli będzie już trochę późno.

U lekarza pojawiamy się dopiero średnio po ponad trzech latach od zauważenia pierwszych symptomów. Niestety tutaj im szybsza diagnoza i wdrożenie leczenia, tym większa szansa na zaleczenie objawów choroby bądź jej wyciszenie a co najważniejsze poprawa naszego samopoczucia. Dość dużym problemem jest oczywiście dostęp do specjalistów, który również jest ograniczony. Kolejki rosną a lekarzy wcale nie przybywa. Pierwsza wizyta zazwyczaj polega na ocenie wizualnej problemu i skierowania pacjenta na badania krwi. Każda z tych rzeczy automatycznie wydłuża nam czas jaki powinniśmy poświęcić na konkretne sposoby leczenia.

Procedury zazwyczaj polegają na leczeniu ogólnym jak i miejscowym. Jest to uzależnione od postaci oraz zróżnicowanego nasilenia zmian chorobowych. Do najczęściej stosowanych preparatów o działaniu miejscowym należą: antybiotyki, nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy oraz pochodne witaminy A. W większości są to substancje dość dobrze tolerowane, jeśli stosujemy się do zaleceń lekarza. Jeśli chodzi o najczęściej stosowanych antybiotyków należą makrolidy oraz szeroko stosowane jest tez leczenie hormonalne. Niestety czas jaki w większości przypadków jest przypisywany leczeniu to nawet 12 miesięcy.

A rezultat? Poprawa przy 80% pacjentów ale dość często nawracająca.

Czy jest w takim razie leczenie, które może aż w tak znaczący sposób nie obciążać nam organizmu a szczególnie mówimy tutaj o wątrobie a pomóc w tak dyskretnym problemie?

TAK.

 • dieta- często to właśnie to czym siebie żywisz i jak o siebie dbasz przekłada się na wygląd Twojej skóry
 • pielęgnacja- niby proste, niby każdy wie ale ona również musi być idealnie dobrana do Twojego konkretnego problemu.
 • wyrównanie niedoborów witamin- ale nie na własną rękę i jak popadnie
 • skorzystanie z zabiegów ozonoterapii.

Czym jest ozonoterpia?

Kuracja, którą cechuje dobroczynny wpływ na organizm ma szerokie spektrum działania, dużą skuteczność i brak skutków ubocznych.

Ozonoterapia może być stosowana w przypadku wielu chorób. Ozonoterapia od wielu lat znajduje miejsce w medycynie jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe, zwłaszcza w tych przypadkach, w których leczenie rutynowe nie daje zadowalających wyników

Mieszanina tlenowo- ozonowa ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki między innymi przez:

– uelastycznieniu błony komórkowej erytrocytu, przez co krwinki czerwone łatwiej przemieszczają się przez naczynia włosowate

– zapobieganiu rulonizacji i zlepiania się krwinek czerwonych

– zapobieganiu zlepiania się płytek krwi poprzez łączenie się z glutationem płytek

– obniżeniu stężenia lipidów całkowitych, cholesterolu i trójglicerydów

Powoduje wzrost odporności organizmu poprzez pobudzanie układu immunologicznego i produkcję limfocytów T. Aktywizuje mechanizmy obronne, mające korzystny wpływ na procesy zapalne. Wykazuje silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz pierwotniakobójcze a także inaktywuje wirusy

To kilka mądrości, które możemy znaleźć w wielu opracowaniach z całego świata, ale nie o to nam chodzi

Dlatego mówiąc prościej?

 • niesamowita poprawa witalności
 • poprawa ogólnej fizycznej kondycji całego organizmu
 • spowalnianie procesu starzenia się
 • wspomaganie walki z nadwagą
 • następuje oczyszczenie ze złogów, działa jak naturalny detoks
 • jest naturalną metodą uodparniania (immunostymulacja)
 • znacznym dotlenieniu tkanek obwodowych – zwłaszcza mózg, serce, mięśnie szkieletowe, wszystkie narządy ciała
 • czyszczeniu tkanek i naczyń ze złogów cholesterolowych, poprzez przyspieszenie metabolizmu, co ma znaczenie przeciwmiażdżycowe i ochronne na układ krwionośny
 • poprawie krążenia obwodowego i poprawie wydolności ogólnej całego organizmu
 • ma działanie ochronne na serce i krążenie w naczyniach wieńcowych
 • regeneruje zniszczoną skórę, działając głęboko w jej strukturę

Młoda dziewczyna po trzech różnych sterydach a trzy zabiegi ozonoterapii:

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń do nas i umów się na wizytę do lekarza.

Artykuł nie ma na celu sugerowania kierunku leczenia. Każdy pacjent a dokładnie każdy przypadek powinien być skrupulatnie przebadany przez lekarza prowadzącego.